سفر به کانادا

سفر به کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را دارید باید بدانید که،خیلی چیزها برای دانستن درباره این کشور  بزرگ ویخزده در عین حال خارق العاده و زیبا وجود دارد. که برخی از این نکات می تواند شما را سوپرایز کند !  توجه داشته باشید که هر کشور فرهنگ مخصوص به خودش را دارد و همین طور قوانین و مقررات در هر کشور متفاوت است .

پس بهترین و اولین اقدام برای داشتن سفر به کانادا مطالعه و تحقیق درباره بایدها و نبایدهاست ..

 سفر به کانادا

کانادا یک کشور دو زبانه است !

کانادا دو زبان رسمی دارد ، انگلیسی و فرانسوی که هر دوی این زبانها در خیلی از شهرها استفاده نمی شود .

اما تقریبا 18 درصد از کانادایی ها تقریبا می توانند هم انگلیسی و هم فرانسه صحبت کنند . نیوبرونزوک تنها استان دو زبانه رسمی و کوبک در درجه اول فرانسه صحبت می کنند . البته اگر نمی توانید فرانسه صحبت کنید نگران نباشید چون به مشکلی برنخواهید خورد مگر آنکه بخواهید به روستاهای کوچک در کوبک سفر کنید !

  •  تورنتو پایتخت ملی کانادا نیست !
  • تورنتو پایتخت ملی کانادا نیست ، اوتاوا پایتخت کانادا است !
  • 2 درصد از آبهای تازه جهان در کانادا است !

زمانیکه به زمینهای مرتفع و چشم اندازهای کانادا سفر می کنید تا چشم کار میکند پر است از دریاچه ! اگر  دریاچه های کل دنیا را هم روی هم بگذاریم باز هم به در کانادا تعداد بیشتری دریاچه وجود دارد ! به همین دلیل است که حفاظت از اکوسیستم آن بسیار اهمیت دارد

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است !

اولین کشور بزرگ جهان روسیه است  و بعد از آن ، کاناداست . جالب است بدانید که کانادا هم چنین هشتمین کشور متراکم جهان است . و بی تردید اگر این حجم از مهاجرت نبود جمعیت آن بسیار کاهش پیدا می کرد .

نام کانادا به معنای روستا است !

اسم این کشور از یکی از قبیله های بومی که در قرن 16 در کوبک زندگی می کردند گرفته شده است . که درواقع اصل آن کاناتا است .

و به معنای روستا است .. داستان آن برمی گردد به زمانیکه جاکوب کارتیر در سال 1535 با دو جوان بومی صحبت می کرد و آنها راجع به مسیر کاناتا به او گفتند .

آنها داشتند درباره مسیر یک روستا صحبت می کردند.  اما کارتیر به اشتباه فکر کرد که آنها دارند راجع به کل آن منطقه صحبت می کنند .

برای کانادایی ها ادب حرف اول را میزند !

عزیزانی که تجربه سفر به کانادا را ندارند بدانند که کانادایی ها در سرتاسر جهان به مودب بودن و رعایت کردن قوانین و مقررات معروف هستند. ! و این امر در فرهنگ آنها بسیار با اهمیت است.

به کار بردن کلمات متشکرم و لطفا برای آنها بسیار مهم است و ارتباط برقرار کردن آنها  با ملایمت و احترام است و هرگز با سختی و زمختی با هم رفتار نمی کنند .

در کانادا انعام دادن یک باید است !

 تقریبا در تمام بخشهای خدماتی کانادا دادن انعام یک عادت و رسم است. مانند تاکسی ها و رستورانها ، بار ، آرایشگاه و .. و میزان انعام حدود 15 درصد است. و گاهی اوقات  برای سرویس دهی های عالی و بی نقص بیش از آن نیز پرداخت می شود . ندادن انعام نشان دهنده اندک بی ادبی و در همه موارد نمایانگر این است که خدماتی که دریافت کرده اید در سطح کیفیتی افتضاح بوده است. اگر در کشور خود عادت به این کار نداشته اید ، حتما حواستان باشد که در ازای خدمات در کانادا انعام بدهید .

 حیوانات در کانادا زیبا و خارق العاده در عین حال  وحشی و در برخی موارد خطرناک هستند !

در طی سفر به بیابانهای کانادا اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید حیوانات زیبا و خارق العاده ای در عین حال وحشی نظیر خرس قطبی ، گوزن شمالی ، خرس گریزلی و انواع دیگر این حیوانات را خواهید دید ! این حیوانات گرچه بسیار زیبا و اعجاب انگیز اما خطرناک هم هستند . اگر در حین رانندگی به این حیوانات برخوردید از ماشین پیاده نشوید ، فقط از داخل ماشین از آنها فیلم و عکس بگیرید ..

کانادایی ها  انسانهای تحصیلکرده ای هستند .

کانادا از نظر تحصیلاتی در جهان حرف اول را می زند بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط سازمانهای مختلف ، بیش از نیمی از کانادایی ها تحصیلات و درجه دانشگاهی دارند ..

اگر دنبال تحصیل در کانادا هستید این کشور کالج ها و دانشگاههای زیادی با شرایط مناسب و مطلوب دارد .

تورنتو پر است از راهها و معابر زیرزمینی !

در قسمت پایین شهر تورنتو یک شبکه متصل گسترده از پیاده روها به نام “راه” وجود دارد  که  1200 رستوران مختلف و فروشگاههای متنوع و همچنین 50 برج اداری ، 5 ایستگاه مترو ، 20 گاراژ پارکینگ و ایستگاه راه آهن است ، این مکان 30 کیلومتر پیاده رو دارد و با وجود همچین امکاناتی بزرگترین مرکز خرید زیرزمینی در دنیا است .  هم چنین از مزیتهای مهم این مرکز خرید این است که در فصل تابستان بدون احساس گرما و در فصل زمستان بدون احساس سرما در آسایش بیشتری خرید می کنید .

هنگام سفر به کانادا در مکانهای عمومی سیگار نکشید !

هوای کانادا فوق العاده تازه است ! شاید به این علت که در این کشور کشیدن سیگار در مکانهای عمومی جرم است. !  مکانهای عمومی مانند  آفیس ها ، مغازه ها ، رستورانها ، بیمارستان … و حتی در خانه های اجاره ای نیز نمی توانید سیگار بکشید، تنها جایی که مجاز به این کار هستید در خانه خودتان است .

حالا که این نکات را میدانید سفر شما به کانادا راحت تر خواهد بود . فراموش نکنید که عاقلانه ترین کار فبل از برنامه ریزی برای یک سفر فوق العاده این است که راجع به بایدها و نبایدها و فرهنگ مردم آن کشور بدانید .

جهت انجام خدمات تخصصی وقت سفارت کانادا و اخذ ویزا کانادا با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *